Najgłupsza rzecz, która powstrzymuje Cię przed byciem bogatym!

biznesmen

Przez lata, a właściwie dekady pracowałem nad kultywowaniem mentalności dostatku. Naczytałem się wiele i myślałem, że wystarczy mieć zaje*iście silną psychikę (czy tam pozytywną) i wystarczy.  Przestudiowałem wszystkie książki, kursy i nauki… w tym wiele pozycji, które były głupie jak but.

Ale z drugiej strony wiele z tych produktów, pomysłów i nauk zadziałało… na pewnym poziomie. Zarobiłem pieniądze, odniosłem mały sukces, potem kolejny, i tak dalej.  Ale do niedawna nigdy w pełni nie doświadczyłem „obfitości bez wysiłku”.

Widzicie, zawsze wydawało się, że we wszystkich naukach jest jakiś błąd. Czułem, że coś trzeba poprawić.

W każdym razie, oto wada, którą odkryłem w większości nauk o „dostatku” (przynajmniej we wszystkich tych, przez które osobiście przeszedłem)…

Prawie wszystkie produkty obfitości każą nam wierzyć, że…

 …jeśli myślisz w obfitości, w twoim życiu napłynie więcej obfitości.
 …jeśli uznasz, że świat jest miejscem obfitości, doświadczysz jej więcej.
 
Takie rady mogą mieć sens na wielu płaszczyznach.  I może nawet działać na pewnym poziomie, aby pomóc ci doświadczyć większej obfitości.

Jednak główną wadą większości powyższych strategii/procesów jest to, że wszystkie mają tendencję do rozpoczynania się od miejsca w twoim umyśle (lub sercu lub duszy), które jest skupione na „chcieniu” lub pragnieniu więcej.

Innymi słowy, zawsze zaczynasz – i wychodzisz – z miejsca braku. W sensie- z pozycji, w której czujesz, że czegoś nie masz. Bo jak skupiasz się na CHCENIU czegoś, przyznajesz, że tego nie masz!

Tak więc za każdym razem, gdy zaczynamy myśleć o obfitości lub przypominamy sobie, ile obfitości jest już na świecie, zawsze mamy niespełnione pragnienie w głębi naszych umysłów i serc.

Na poziomie podstawowym głównym przesłaniem, które wysyłamy do siebie – i do świata, jest…

„Jeszcze nie mam dostatku. I chcę go. Więc, aby go zdobyć, będę dziś myślał o obfitych myślach”.

Zawsze kieruje nami i inspiruje nas miejsce w nas, które żyje w braku.

Jest to również jedna z głównych wad większości nauk „Prawa Przyciągania”.  Mówią ci, co powinieneś robić.  Ale nie wyjaśniają, na czym tak naprawdę polega istota „poczucia obfitości”.

Dlatego tak naprawdę nigdy nie czujemy się pełni pełni, ponieważ zawsze częściowo tkwimy w myśli i poczuciu, że „jeszcze nie jesteśmy bogaci”.  Że nie mamy jeszcze dość… a teraz nie jesteśmy zamożni.  Że będziemy bogaci – kiedyś w przyszłości – jeśli będziemy nadal myśleć, wierzyć i robić to lub tamto.

Tak więc zawsze jest to wewnętrzne pragnienie i szukanie, i sięganie po więcej… a co za tym idzie, zawsze poczucie braku.  (Dlatego takie rzeczy jak „prawo przyciągania”, wizualizacja, afirmacje i większość tego typu rzeczy nie przynoszą pożądanych rezultatów dla tak wielu ludzi).

 W konsekwencji wszystko, co robisz, jest otoczone energią subtelnej (a czasem intensywnej) desperacji i sięgania po więcej obfitości… lub więcej czegokolwiek.  (Obiekt pożądania tak naprawdę nie ma znaczenia.)

To bardzo subtelne rozróżnienie i wewnętrzna zmiana, które sprawiają, że większość z nas tkwi w życiu pełnym braku, nigdy nie mając dość i zawsze pragnąc więcej… nawet jeśli przez wiele lat pracowaliśmy nad „czując się dostatnim”.


Ale oczywiście od czegoś trzeba zacząć, prawda?  To wewnętrzne pragnienie, by chcieć i mieć więcej, prawdopodobnie zmotywowało Cię do uzyskania tego raportu.  (Może to być pierwszy raport o obfitości, jaki otrzymujesz. Albo może to być jeden z dziesiątek innych produktów, które już kupiłeś i używałeś. To naprawdę nie ma znaczenia.)
 
Dobra… tak, musimy gdzieś zacząć.  I, jak powiedziałem, zajęło mi kilka dekad, aby w końcu zrozumieć, co powinienem robić i czuć… a nie tylko „wiedzieć”.

Jasne, wiedziałem o wielu tych rzeczach – na pewnym poziomie – przez wiele lat.  Ale to nie pomogło mi w pełni.  To kliknęło dopiero dużo później.  Brakujące elementy odkryłem dopiero kilka lat temu.

Jak więc to zmienić?  Jak rozwiązać tę wadę „nastawienia na obfitość”, które mamy przyjąć?

Możemy to zrobić tylko poprzez wywołanie świadomości obfitości.

Wstąp na https://www.artandprestige.pl po więcej!