Jak oszędzać wszędzie i na wszystkim? 7 porad

Ceny szaleją, inflacja skacze, raty kredytów są z kosmosu, a politycy piją kawę i zastanawiają się, co poszło nie tak. Albo- jak to naprawić, czyli najpewniej jeszcze bardziej nam dopiec. Ale spokojnie, nie musisz jeść czerstwego chleba i popijać wodą ze studni, bo można oszczędzać inaczej. Jak? 

1. Podejdź do sklepu spożywczego na piechotę, zamiast używać auta

 Ceny benzyny w dzisiejszych czasach wciąż rosną, dlatego warto wymyślić sposoby na zmniejszenie zużycia pojazdu. Zresztą ekologia mocno przekłada się na oszczędności, o czym więcej w obszernym artykule na https://www.portfel.pl/. Jednym ze sposobów na ograniczenie spalin i większą ekologię, a przy tym oszczędności na pewno byłby spacer w kierunku sklepu spożywczego, zwłaszcza jeśli znajduje się on zaledwie kilka przecznic od twojego miejsca zamieszkania.  Spraw, by było to fajnym nawykiem, np. chodząc ze współmałżonkiem, aby oprócz oszczędności pieniędzy oboje z was mogło również schudnąć.

 2. Otwórz okna zamiast włączać wentylator

 Kiedy jest gorąco, możesz włączyć wentylator lub nawet system klimatyzacji, aby poprawić temperaturę w swoim mieszkaniu.  Aby zaoszczędzić pieniądze, zamiast z nich korzystać, zawsze możesz otworzyć okna.  W ten sposób możesz korzystać ze świeżego powietrza, oprócz oszczędności pieniędzy.  Aby było chłodniej, zawsze możesz położyć trochę lodu przed wentylatorem, jeśli chcesz.

 3. Wyłącz komputer, gdy nie jest używany

 Obecnie wiele osób włącza komputery na początku dnia i wyłączają go tylko przed snem w nocy.  Jeśli jesteś jednym z nich, wyłącz go, zanim wyjdziesz poza swoje miejsce.  Robiąc to, możesz mieć pewność, że będziesz zużywać mniejsze ilości energii.  Poza tym może również przedłużyć żywotność komputera.

4. Wyczyść swój (i sąsiada) samochód 

Policz koszt cotygodniowego mycia samochodu w myjni samochodowej, a może być z tego kupka pieniędzy w ciągu kilku miesięcy.  Tak więc, jeśli zamierzasz myć własny samochód, będziesz w stanie zaoszczędzić dużo pieniędzy.  Poza tym może również zapewnić Ci ćwiczenie, którego potrzebujesz, aby pozostać tak sprawnym, jak tylko możesz. Jeszcze lepszy tips- zaoferuj, że umyjesz komuś innemu samochód. To żaden wstyd. Praca to wręcz powód do dumy! Pracuj, gdy sąsiad siedzi na kanapie, a za rok bęsziesz za te extra zarobione grosze na wakacjach, a on- dalej na kanapie.

 5. Wyłącz telewizor

 Uzależnienie od telewizji jest jedną z rzeczy, które mogą spowodować, że Twoje rachunki za prąd wzrosną.  Dlatego musisz go wyłączyć, gdy nie oglądasz.  Poza tym powinieneś także zminimalizować czas, w którym próbujesz oglądać telewizję, kiedy faktycznie robisz coś innego.

 6. Wyłącz światła w swoim pokoju, kiedy wychodzisz

 Możesz czuć się bezpieczniej wychodząc z miejsca, gdy włączone są światła.  Może to być jednak jeden z czynników wpływających na Twoje rachunki za energię.  Dlatego należy wyłączać światła, kiedy zamierzasz wyjechać. 

 7. Jedź autobusem zamiast samochodu

 Jeśli wybierasz się w miejsce, do którego nie można dotrzeć pieszo, powinieneś pojechać autobusem, zamiast korzystać z samochodu.  Jazda autobusem lub pociągiem może kosztować tylko kilka dolarów w porównaniu do tankowania samochodu dużą ilością benzyny.  Po prostu przygotuj się wcześniej i zwróć uwagę na rozkład jazdy autobusu, aby się nie spóźnić.