Kiedy i kto może zarejestrować firmę w Czechach?
Czechy to jeden z krajów, w którym Polacy chętnie rejestrują działalność gospodarczą. Choć nie jest to typowy raj podatkowy, koszty prowadzenia własnej firmy mogą okazać się niższe, a dodatkowo, w razie potrzeby istnieje możliwość przyjazdu do kraju w jak najkrótszym czasie. Kto i na jakich zasadach może zarejestrować działalność gospodarczą w Czechach?
Rejestracja firmy w Czechach – czy są jakieś ograniczenia?
Wskutek wprowadzenia licznych zmian w prawie podatkowym, Polacy coraz chętniej wybierają jako kraj prowadzenia działalności gospodarczej Czechy. Korzystniejsze rozwiązania podatkowe i niższe koszty to tylko niektóre benefity, jakie czekają na przedsiębiorcze osoby. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że nie każdy może założyć firmę w tym kraju. Należy bowiem legitymować się zaświadczeniem o niekaralności, a dodatkowo adres firmy musi znajdować się w Czechach. Oznacza to konieczność znalezienia siedziby firmy poza granicami kraju. Lokal można kupić bądź wynająć, zgodnie z preferencjami i możliwościami. Oczywiście, osoby, które wykonują zawody regulowane, będą musiały uzyskać stosowne pozwolenia, aby móc świadczyć konkretne usługi. Niemniej jednak, mając na uwadze fakt, iż Czechy podobnie jak Polska należą do UE, procedura nostryfikacji dyplomów ma formę uproszczoną. Poza tym nie istnieją żadne specjalne ograniczenia dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Czech. Polacy mogą nie tylko otwierać tam zupełnie nowe firmy, lecz również rejestrować filie.
Kiedy można zarejestrować firmę w Czechach?
Kiedy właściwie można zarejestrować firmę w Republice Czeskiej? W każdym momencie, zwłaszcza mając na uwadze fakt, iż większość formalności załatwia się drogą elektroniczną. Należy więc zastanowić się, kiedy rejestracja firmy poza granicami Polski jest opłacalna? Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na takie rozwiązanie, jeśli chcą ograniczyć koszty lub wejść na nowy rynek. Zawsze jednak należy dokładnie przeanalizować konkretną sytuację, skupiając się na wszelkich „za” i „przeciw”. Argumentów przemawiających za rejestracją firmy w Czechach zwykle jest sporo, a sama procedura rejestrowania jest bardzo prosta. Trzeba jednak zwrócić uwagę na pewne niuanse, dotyczące na przykład konkretnej branży. Dlatego też, chcąc zostać czeskim przedsiębiorcą, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Odpowiedzi na pytanie, jak założyć spółkę w Czechach, udzieli adwokat, który doskonale zna specyfikę tamtejszego rynku oraz obowiązujące w tym kraju prawo. Z jego ofertą można zapoznać się na stronie internetowej https://adwokat-czechy.pl/firma-w-czechach/. Warto pamiętać, że z pomocą specjalisty cała procedura rejestracji przebiega sprawnie, a my mamy pewność, że dopełniliśmy wszelkich formalności.
Dlaczego właśnie Czechy?
Czy rejestracja spółki w Czechach jest opłacalna? Ostatnimi czasy wielu przedsiębiorców wybiera takie rozwiązanie, chcąc uniknąć nadmiernych obciążeń podatkowych, jakie nałożono na nich w Polsce. Czechy to kraj bezpośrednio sąsiadujący z Polską, który jest nam dosyć dobrze znany – z pewnością bliżej nam do niego, niż do popularnych rajów podatkowych. Z drugiej strony, obciążenia podatkowe i koszty prowadzenia działalności są tam niższe, co pozwala przedsiębiorcy zwiększyć zyski. Rynek czeski nie jest aż tak nasycony, jak polski, dlatego łatwiej znaleźć na nim klientów – dotyczy to wielu branż, choć oczywiście nie każdej. Przedsiębiorca, który chce otworzyć filię zagranicą, powinien wybrać kraj sąsiedni, tak aby łatwiej było sprawować nad firmą kontrolę.